والنسیا بارسلونا را هم متوقف کرد

به گزارش ایسنا، در حساس‌ترین دیدار هفته سیزدهم لالیگا والنسیا در مستایا به مصاف بارسلونا رفت که این بازی با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

دو تیم در شروع بازی برابری به نمایش گذاشتند اما با گذشت زمان برتری بارسلونا آشکار شد. شاگردان ارنستو والورده توپ و میانه میدان را در اختیار داشتند و قصد داشتند گل نخست بازی را به نام خود ثبت کنند. با این حال نتوانستند دروازه والنسیا را تهدید کنند. از طرفی میزبان با استرس بازی می کرد و این موضوع باعث شد بازی ضعیفی از خود به نمایش بگذارند. شاگردان مارسلینو خیلی زود توپ ها را از دست می دادند. در این شرایط بارسلونا فشار خود را بیشتر کرد و توانست به گل برسد اما داور در کمال شگفتی آن را قبول نکرد. ضربه لیونل مسی از دستان نتو خارج شد و توپ از خط عبور کرد اما دروازه بان تیم حریف آن را از دروازه خارج کرد و داور به اعتراض ها واکنشی نشان داد و ادامه بازی را اعلام کرد. در ادامه نیز دو تیم در گلزنی ناکام بودند.

در نیمه دوم والنسیا بازی بهتری به نمایش گذاشت و این اتفاق باعث شد فشار کمتری روی این تیم باشد. میزبان در این شرایط به گل رسید. رودریگو مورنو در دقیقه ۶۰ دروازه بارسا را با پاس خوسه گایا باز کرد. پس از این گل بازی در دوباره در اختیار آبی اناری ها قرار گرفت و والنسیا قصد داشت از طریق ضد حمله فاصله را بیشتر کند. لوییس سوارس در این لحظات چند بار در موقعیت آفساید قرار گرفت و نتوانست از فرارهایش بهره ببرد. با گذشت زمان فشار بارسا بیشتر شد و در نهایت این تیم توانست بازی را به تساوی برساند. پاس زیبای مسی به جوردی آلبا رسید و بازیکن اسپانیایی دروازه والنسیا را باز کرد. بارسا در ادامه به دنبال گل پیروزی بود اما تلاش‌های این تیم بی‌نتیجه ماند. در لحظات پایانی بازی سیمونه زاتزا فرصت داشت گل پیروزی را برای والنسیا به ثمر برساند اما ضربه‌اش به بیرون رفت.

با این نتیجه اختلاف بارسلونا و والنسیا در چهار امتیاز باقی ماند اما فاصله دو تیم اتلتیکومادرید و رئال مادرید با صدر جدول کمتر شد. این تساوی باعث جذاب‌تر شدن لالیگا شد. والنسیا پیش از این توانسته بود دو تیم مادریدی را متوقف کند.

در حال حاضر بارسلونا با ۳۵ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و والنسیا با ۳۱ امتیاز در جایگاه دوم است. اتلتیکو و مادرید نیز ۲۷ امتیازی هستند.

پیش از این دیدار سویا برابر ویارئال قرار گرفت و توانست سه بر دو پیروز شود. در دیگر بازی های امروز رئال سوسیداد دو بر دو برابر لاس پالماس مساوی کرد و دیدار اتلتیک بیلبائو و دپورتیوو لاکرونیا با نتیجه مشابه به پایان رسید.

انتهای پیام

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *